Filtrele
Benzer Kategoriler
Fiyat
0 TL 30 TL

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi zemin kaplama, beton ve diğer yüzeyler için yaygın olarak kullanılan bir zemin kaplama malzemesidir. Epoksi, çift komponentli bir polimer bileşiğinden oluşur ve sert, dayanıklı ve aşınmaya karşı dirençlidir. Epoksi zemin kaplama, beton yüzeyleri için özellikle uygundur çünkü betonun kendine özgü yüzey bozukluklarını kapatabilir ve yüzeyin dayanıklılığını arttırabilir. Epoksi zemin kaplama ayrıca, çeşitli renklerde ve desenlerde sunulur, böylece ihtiyacınıza göre özelleştirilebilir. Epoksi zemin kaplama malzemelerinin temel malzemeleri arasında Epoksi reçine, katkı maddeleri, pigmentler, katkı maddeleri ve katkı maddeleri yer almaktadır.   epoksi grenli       Mortar epoksi zemin kaplama çeşidi ise dayanıklı yapısı ile dikkat çeken bir çeşittir. Özellikle otopark, fabrika, depo gibi alanların zeminlerinde tercih edilir. Su geçirmez özelliği vardır ve ağır yüklere karşı dayanıklıdır. Bir hafta kadar iyice kuruması beklendikten sonra ağır araçlar üzerinden geçebilir. Multi layer epoksi zemin kaplama da yine dayanıklı bir zemin yapısı gerektiren alanlarda kullanılabilir. Hasar görmüş zeminlerin kaplamasında kullanılarak düzeltilmesi sağlanabilir. Coating epoksi zemin kaplama, yüzeylerin temizliği ve hijyeninin sağlanması istenilen durumlarda uygundur. İnce yapısı yaya geçişine uygundur. Kolay temizlenir. Kir tutmama özelliği vardır. Gıda üretim tesislerinde ya da okul, hastane gibi sık sık temizlenmesi gereken yapıların zemininde kullanılabilir. Portakal kabuğu epoksi zemin kaplama dayanıklı yapısı ve kaymaz özelliği gibi otopark, fabrika gibi alanların zemin kaplamasında tercih edilebilir. Zemin düz değil portakal kabuğu gibi pütürlü bir yapıya sahiptir. Zemin kaplaması yapıldıktan sonra üzerinden rulo ile geçilerek bu görünüm verilir. Zeminin kaymaması en önemli özelliğidir. Kokusuzdur ve güvenlidir. Şeffaf epoksi zemin kaplama, estetik görünümü nedeniyle tercih edilir. Diğer kaplamalardan farklı olarak şeffaf bir yapıya sahiptir. Mekanlara şık ve estetik bir görünüm katar. Bunun yanında dayanıklı bir yapıya sahiptir ve kolay temizlenir.  

EPOKSİ NEDİR VE ÖZELLİĞİ EPOXY

Epoksi Tanımı Ve Özelliği

Epoksi Tanımı Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler. Epoksi Özelliği Cam veya korbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı hâlden katı hâle geçer ve takibeden bir hafta içinde kürlenerek final sertliğe ulaşır. Epoksi Kullanıldığı Alanlar (Epoxy ) Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Epoksi Ayrıca kullanıldığı Alanlar (Epoxy) Epoksi Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.epoksi aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür Epoxy sözcüğü Yunanca iki örnekten türemiştir. EPOKSİ BOYA VE EPOKSİ KAPLAMA Epoksi zemin boyasıepoksi metal boyasıepoksi cam boyasıepoksi plywood  boyaları (yüzey kaplama ve tamir – su yalıtım kenar boyası) epoksi havuz boyası, epoksi ahşap boyası, epoksi su tankı boyası, epoksi beton silo boyaları epoksi fabrika zemin boyaları, antibakteriyel epoksi hastane boyaları EPOKSİ BOYA VE EPOKSİ KAPLAMALARIN  AVANTAJLARI
 • Hijyeniktir , Bakteri Barındırmaz
 • Yekpare Kaplama – Boyama Yapmanız Mümkündür
 • Dekoratiftir – Desen Ve Efekt Vermek İstendiğinde Tercih Nedenidir
 • Kimyasallara Dayanıklıdır
 • Kaplama – Boyamanın Kalınlığına Bağlı Olarak  ; Mekanik Mukavemeti Vardır
 • Kolay Temizlenebilir
 • Toz  yapmaz
 • Geçirimsizlik Sağlar
 • Kolay Uygulanabilir, Uzmanlık Gerektirmez
 • Kapatıcılığı Tek Katta Dahi Yüksektir.
 • Geniş Renk Seçeneği Mevcuttur
 • Su İzolasyonu Sağlar (extra su izolasyonu için alternatif  ve kesin çözümleri ekonomik olarak sunmaktayız )
 • Muadil Ürünlere Göre Ekonomiktir
 • Uzun Ömürlüdür
Garaj Zemininde Epoksi Boya Uygulaması Antipas, AstarEpoksi, Selülozik, Su Bazlı Boya Çeşitleri, Zemin Kaplama – Koruma Boyaları, Silikonlu Boya Çeşitleri, Hammerton Boya Çeşitleri, Rapit Boya , Tiner Çeşitleri, Mastikler, Macunlar, Yüzey Astarları, Endüstriyel Boya Çeşitleri ve Boya Ekipmanları, Boya Ruloları ve Fırça Çeşitleri 1)
Epoksi Derz Dolgusu
 (Epoxy Derz Dolgusu , Epoksi Macunu ) Kimyasallara dayanıklı, bakteri oluşturmayan, kolay temizlenebilen, gıda ve endüstri tesislerinde kullanılabilen, iki komponentli solventsiz epoksi esaslı derz dolgusudur.  
2) Epoksi Astar Boya ( Epoxy Astar Boya )
Tanımı : Epoxy reçine esaslı, iki bileşenli, antikorrozif pigmentler içeren, yüzey temizliği çok iyi  yapılamayan yüzeylerde kolay temizleme sağlayan  bir Epoksi – Epoxy astar.
        fabrika epoksi kaplama

PVC Zemin Kaplama

Epoksi̇ zemi̇n kaplama

Epoksi̇ zemi̇n kaplama

Filtrele