Gardenya Süpürgelik

Gardenya Süpürgelik


0.00 TL
Stok Durumu: Mevcut

Gardenya Süpürgelik

GARDENYA SÜPÜRGELİK


GARDENYA SÜPÜRGELİK

 

Süpürgelik nedir?

 

Yapılan duvarların döşeme ile birleştiği yerlere boydan boya yerleştirilen 5-8 cm yüksekliğinde ahşap, taş, maden veya plastik şerit; sıva dibi. Süpürgelik birleşme çizgisini örttüğü gibi, duvarın alt bölümlerinde boya yada badananın kirlenmesini önler. Zemin döşemelerinde kablo geçiş kanalı ve köşelerinin görünümünde estetik sağlar.

 

 

Süpürgelikler hangi kategorilere ayrılır?

 

Yapıların türü ne olursa olsun vazgeçilmeyen bir inşaat ve dekorasyon malzemesi olan zemin kaplama sistemleri; uygulanacağı alanın özellikleri, yapımında kullanılan malzeme ve uygulama biçimlerine göre çeşitli kategorilere ayrılır. 

 

Halı, lamine, laminant ve masif parke kaplama gibi çeşitlere sahip olan, uygulanmaması durumunda mekanları çıplak bırakan bu zemin kaplama çeşitlerinin en önemli tamamlayıcıları da hiç şüphesiz süpürgelik modelleridir. Yeri kaplayan uygulamalar kadar zengin malzeme çeşitliliğine sahip olan, zemin uygulamasının tamamlanabilmesi ve dekoratif görünüm kazanabilmesi için şart olan bu uygulamalar ayrıca kullanım açısından da büyük öneme sahiptir. 

 

Duvara yerden gelecek ayak, eşya yada diğer darbelerin zarar vermesinin önüne geçen, boya ve sıvayı koruyan süpürgelikler ayrıca duvar diplerindeki döşeme, alçı, sıva, badana kusurlarını da kapatarak mekanın kusursuz görünümüne katkı sağlar. 

 

İnsanların kullanımlarına açık olan alanların, dekoratif görünmesi ve daha konforlu kullanımı için uygulanan yapı malzemeleri, sayısız ürün kartelası ile pek çok alana estetik ve şıklık katar. Bunlardan bir tanesi de görünümü ile basit bir şeymiş gibi algılanan süpürgeliklerdir. Duvarların yer aldığı her yapı için vazgeçilmez bir zemin dekorasyon malzemesi olan, çeşitli kalınlıkları ve ebatları bulunan süpürgelikler; alüminyum, lamine, laminant gibi malzemelerden yapılan ve alanların şık ve zarif görünmesine olanak sağlayan dekorasyon malzemesidir. Zemin ve duvarın birleştiği noktalara uygulanan, bu alanlardaki yapı kusurlarını ve ustaların ayıplarını kapatan, yerden gelecek darbe ve çarpmaların etkilerinden badana ve boyayı koruyan ve duvarların birbirine bütünlüğünü sağlayan bir sistemdir. Sayısız renk ve renk tonları seçeneğin sahip olan, her türlü zemin kaplama malzemesi ile uyum sağlayabilecek yapıya sahip olan süpürgelikler, cüssesi vazgeçilmez yapı malzemesidir.