Filtrele
Benzer Kategoriler
Fiyat
0 TL 30 TL

 

GRENLİ EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA Epoksi grenli (portakal kabugu desenli) kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan genel agir trafige maruz kalan alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti  ve kimyasal dayanimi vardir.
Epoksi grenli kaplama, yeni beton zeminlerde veya asinmis, çukurlasmis, zedelenmis beton zemin yüzeylerini parlak, yogun ve yari pürüzlü bir hale getiren  bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hizli, dayanikli bir sekilde olusturulabilir. Zemin kaplamasi yapildiktan yaklasik bir gün sonra üzerinde  yürüme için hazir hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanim için 7 gün beklenerek agir yüke maruz birakilmamalidir.
1. Yüzey Hazirligi Yapilmasi Epoksi kaplama isinin birinci adimi olarak; gevsek parçaciklarin, düsük mukavemetli serbet tabakasinin alinmasi ve yüzeyin pürüzlendirilmesi amaciyla, yüzey hazirligi yapilacaktir. Aderansi azaltacak veya engelleyecek; her türlü toz, boya, yag, gres benzeri kir yüzeyden temizlenecektir. Yagin çok derinlere isledigi tabakalar var ise bu tabakalarin kaldirilmasi gerekebilir. Yagli bir yüzeye epoksi uygulamasi yapilmaz. Yüzeyler saglam, temiz, pürüzlü ve açik gözenekli bir hale getirilir. Kusgözü bosluklar, delikler tamamen açik hale getirilecektir.Hazirlanmis yüzeylere bir sonraki asamada epoksi astar uygulamasi yapilacaktir. Epoksi astar yüzey ile yapilacak kaplama arasindaki baglayici katmandir. Astarin görevini yapabilmesi, betona tutunabilmesi için yüzey hazirliginin teknigine uygun bir sekilde yapilmasi çok önemlidir.   2. Yüzey Tamirati Yapilmasi Çukur, çatlak, kirik, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapilir. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanli tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esasli tamir harçlari ile de yapilabilir. Çatlaklarin derin olmasi ve zeminden su gelme tehlikesi var ise epoksi enjeksiyon yapilarak çatlak kesidinin doldurulmasi gereklidir. Çatlaklarin zaman içinde hareket ederek kaplamaya yansimasi olasiligi var ise, cam elyaf ile güçlendirerek tamirat yapilmasi konusu degerlendirilmeli.Bu durumda epoksi uygulama yapmadan önce uyulmasi gereken nem sartlarina ve bekleme sürelerine dikkat edilmelidir.   3. Epoksi Astar Uygulamasi Temizlenmis, çatlak ve derz tamirati yapilmis, nem ve su sorunlari olmayan betonarme yüzey, epoksi astar atilmaya uygun hale getirilmistir. Yüzeye epoksi astar uygulanir. Malzeme sarfiyati yüzey kosullarina göre degisiklik göstermektedir. solventsiz epoksi astar, yüzeye rulo ile tek kat emprenye edilmelidir. Astar üzerine kuvars kumu serpilecektir. Epoksi astar; bosluklari doldurur, yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttirir, ayni zamanda kendisinden sonra gelen katlarin yüzeye yapismasini saglar. 4,Epoksi Kaplama Ara Kat Uygulamasi
Epoksi astar uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akimindan korunmali, herhangi bir sekilde yaya veya araç trafigine açilmamalidir. Hava ve ortam sicakligina bagli degismekle birlikte astar uygulamasindan 8 saat sonra üzerine epoksi kaplama malzemesi uygulanir. epoksi kaplama malzemesi istenilen renkte ve mala ile uygulanir. 5,Epoksi Kaplama II. Ara Kat Uygulamasi Zeminin düzgünlügüne göre 1 veya 2 kez tekrarlanabilir.   6,Epoksi Kaplama Son Kat Uygulamasi Epoksi ara kat uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akimindan korunmali. Herhangi bir sekilde yaya veya araç trafigine açilmamalidir. Hava ve ortam sicakligina bagli degismekle birlikte ara kat uygulamasindan 8 saat sonra üzerine son kat olarak,epoksi kaplama uygulanir. Hava ve ortam sicakligina bagli olarak, yüzey 48 saat içinde yaya trafigine açilabilir. Genel Notlar: • Kaplanacak alan bos ve temiz olacaktir.
• Zemin kaplamasi islemi sirasinda diger çalisanlarin girmesine izin
verilmeyecektir.
• Bütün pencere ve kapilar yerlestirilmis ve kapali olacaktir.
• Yüzeyde su sizintisi olmamalidir.   Özellikleri • Orta kalinlik sinifina girer,
• Yari pürüzlü ( grenli-portakal kabugu desenli ) yüzey
• Toz tutmaz, su geçirmez
• Sürtünme, darbeye ve asinmaya orta oranda dayanikli
• Temizlenmesi kolay
• Hizli ve kolay uygulanabilir
• Bakim ve onarimi kolay ve ucuz
• Zemine yüksek yapisma niteligi Kullanim Alanlari Epoksi Grenli(portakalkabugu desenli) Kaplama, tüm endüstriyel dösemelerde, ilaç fabrikalari, showroomlarda kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikalari, makine fabrikalari, gida üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikalari, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farkli renk tercihleri ile kullanilabilmektedir           epoksi grenli

PVC Zemin Kaplama

Epoksi grenli

Epoksi grenli

Filtrele