PVC ZEMİN KAPLAMA

PVC ZEMİN KAPLAMA


0.00 TL
Stok Durumu: Mevcut

PVC ZEMİN KAPLAMA

PVC Zemin Kaplamalari PVC Yer Döşemeleri Antibakteriyel PVC Zemin Malzemeleri İstanbul Tarkett Gerflor Vinil Zemin Kaplama Lüks Vinil Karo PVC Zemin Kaplama Lvt Homojen Heterojen PVC Akustik PVC Mineflo ESD Zemin Kaplama PVC Zemin Cilası Hastane PVC Spor Salonu Zemin Kaplama Okul Zemin Kaplama Kreş Anaokulu Fabrika Zemin Kaplama Ofis Zemin Kaplama Loose Lay Lvt

Karşılaştır

 

PVC ZEMİN KAPLAMALARI

ucuz heterojen PVC zemin kaplama - kaliteli pvc zemin - mavi pvc zemin kaplama

HETEROJEN PVC ZEMİN KAPLAMA

Surestep Decibel PVC Zemin kaplama uygulaması 03

HOMOJEN PVC ZEMİN KAPLAMA

altro rulo pvc kartale

ALTRO

pvc zemin kaplama, pvc zemin, ucuz pvc zemin, ithal pvc

AKUSTİK PVC ZEMİN KAPLAMA

ucuz pvc zemin - ithal pvc zemin - yerli pvc zemin - dijital baskı pvc zemin

STEP KAYMAZ PVC ZEMİN KAPLAMA

Tarkett kondaktif pvc zemin kaplama uygulama 5

KONDAKTİF PVC ZEMİN KAPLAMA

Rainbow örgü vinil zemin kaplama 2

ÖRGÜ VİNİL ZEMİN KAPLAMA

PVC Zemin Kaplama Neden Tercih Etmeliyiz?

PVC zemin kaplama olarak bilinen, bir diğer adıyla vinil yer döşemesi; poli vinil klorür içeriğine sahip olan zemin kaplama türüdür. PVC Zemin döşemeleri bir çok desen ve renkte üretimi yapılmaktadır.

 

PVC Zemin döşemeleri içeriklerine bağlı olarak;

 

Heterojen PVC Zemin Kaplamaları 

Homojen PVC Zemin Kaplamaları

Kondaktif PVC Zemin Kaplamaları

Örgü PVC Zemin Kaplamaları

Akustik Heterojen PVC Zemin Kaplamaları

Kompakt Heterojen PVC Zemin Kaplamaları

Kaymaz Heterojen PVC Zemin Kaplamaları

Çok Katmanlı Homojen PVC Zemin Kaplamaları

çeşitleri bulunmaktadır… PVC yer döşemeleri, suya karşı dayanıklı ve uzun süreli dayanıklı olmalarıyla bilinir.

 

PVC Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler PVC zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı (Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

 

Ahşap zeminlerin üzerine uygulama yapmak risklidir. Yapıştırıcılar su bazlı olduğundan ahşap zeminin üzerine yapılan PVC yer kaplaması uygulamalarında zaman içinde hava kabarcıkları oluşarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla mevcut ahşap zeminin sökülerek Tesviye Şapı ile düzeltilmesi tavsiye edilir..

 

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan Rulo PVC yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermeyebilir. Yükseltilmiş döşeme üzerine, Rulo PVC yerine, Karo PVC Zemin döşemesi (LVT Zemin Kaplaması) yapılması önerilmektedir. Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. .

 

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

PVC yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

PVC Zemin Kaplama

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

PVC zemin döşeme malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

 

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

 

Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.